OKUYAN GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ. kurulmuş olduğu 1996 yılından Bu yana sürekli gelişim gösteren, küreselleşen dünya ekonomisi ile gelişen uluslararası ticaretin önemini benimseyip, dış ticaret alanında faaliyet gösteren firmalarla iş birliği yaparak çözüm ortağı olmak amacıyla gümrük müşavirliği sektöründe hizmet veren lider firmalardan biridir.

Kuruluşumuz, gelişmekte olan uluslararası ticaret hacminin önemini iyi bilen; buna bağlı olarak büyüyen, dış ticaret hacmine cevap verebilecek bilgi, teknoloji, tecrübe ve profesyonel yönetim anlayışına sahip bir yapıdır. Bu özellikleri ile sektörde hizmet konusunda kalite, hız ve güven kavramları ile birlikte anılan, müşterilere özel çözümler üreten ve teknolojik gelişmeleri ilk uygulayan öncü firmalardan biridir.

Başta İstanbul ve doğu marmara olmak üzere gümrük ve ticaret bölge müdürlüklerine bağlı tüm gümrüklerde sabit personel ve ofisleri ile iş ortaklarına hizmet vermekte olan okuyan gümrük müşavirliği müşteri taleplerine cevap verebilecek yeterliliğe sahip bir yapıdır. Bünyesinde 7 adet A karneli gümrük müşaviri, 15 adet B karneli gümrük müşavir yardımcısı ve 170'den fazla uzman personeli ile her biri kendi sektörünün lideri olan kurumsal yerli ve yabancı sermayeli firmalara gümrük müşavirliği hizmeti vermektedir.

En güncel teknolojik gelişmeleri yakinen takip eden firmamız EDI sisteminde elektronik imza kullanılmaması nedenleri dikkate alınarak, müsteşarlık elektronik imza ile kullanılabilen “web servis” altyapısı hazırlanmış ve Haziran 2008 itibari ile pilot olarak uygulamaya başlamıştır. Bu kapsamda, Ankara Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğüne bağlı Ankara TIR ve Esenboğa Havalimanı Gümrük Müdürlüklerinde 02 Mart 2009 tarihinden itibaren ve yeni otomasyona geçen tüm gümrük idarelerinde EDI uygulaması kaldırılmış ve elektronik imzalı “web servis” altyapısına geçilmiştir.

Bu geçiş aşamasında şirketimiz öncü ilk 5 test firması içersin de yer alıp ilk uygulayan firmalardan biridir. Aynı zamanda firmamız teknoloji ve iş geliştirme alanında TUBİTAK ile ortak çalışma yapmaktadır.

Modern ve çağdaş teknolojinin gereği bilen firmamız; müşterilerimize ile online hizmet verirken aynı zamanda müşterilerimizin talepleri doğrultusunda sistem entegrasyonları yapabilmektedir.

Şirketimiz ilkelerimizden yola çıkarak edinmiş olduğumuz bilgi, deneyim ve tecrübe ile sektöründe yeniliklere açık sürekli gelişmeyi amaç edinerek lider olmayı hedefleyen bir kuruluş olarak hizmet veremeye devam etmektedir.

Bize Ulaşın

Yenibosna Merkez Mahallesi Kuyumcular Sokak İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza C1 Blok
Kat:10 No:312-321-322-323-324 Bahçelievler/İSTANBUL
+90 (212) 639 30 43
info@okuyan.com.tr